Programowanie wymaga naprawdę dobrego sprzętu. Samo pisanie kodu do złudzenia przypomina pracę w edytorze tekstu. Ten nie wymaga potężnej mocy obliczeniowej. Sprawa jednak komplikuje się podczas testów czy kompilowania kodu – są to procesy mocno eksploatujące podzespoły komputera. Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego Apple MacBook to najlepszy laptop do programowania.

Obsługa wielu środowisk z laptopem do programowania od Apple

Jako programista niemal na pewno będziesz korzystał jednocześnie z Windowsa, macOS i Linuxa – trzech najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie. Oczywiście nie musisz kupować trzech urządzeń do każdego systemów. Na jednym komputerze możesz korzystać z rozmaitych systemów. Jednak pojawia się tu jeden problem – instalacja macOS na komputerze stworzonym pod Windows jest trudna, a jego funkcjonowanie pozostawia wiele do życzenia. Z kolei na MacBook jako komputer do programowania poradzi sobie zarówno z macOS, jak i Windowsem czy Linuxem.

Wysoka wydajność laptopów Apple

Do komfortowej pracy jako programista potrzebujesz olbrzymiej mocy obliczeniowej. I właśnie dlatego MacBook dobrze sprawdzi się jako laptop dla programisty. Możesz liczyć w nim nawet na 64 GB pamięci RAM. Ich dyski twarde pomieszczą do 8 terabajtów danych, a przy tym będą je odczytywać z prędkością sięgającą nawet 7.4 GB/s.

Procesor MacBook'a może mieć nawet 32 rdzenia, co jest rynkowym rekordem. Dzięki temu ten laptop do programowania może symultanicznie obsługiwać wiele złożonych procesów. Nie będzie się przy tym zacinał czy nie przerwie pracy z powodu przeciążenia. A w drugim razie mógłbyś przecież stracić owoce wielogodzinnego (w najlepszym razie) kodowania.

Mobilność laptopów do programowania Apple

Jako programista masz największe szanse na pracę zdalną. Co więcej – Twój pracodawca niekoniecznie oczekuje, że pozostaniesz na terytorium Polski. W tym zawodzie możesz zostać tak zwanym Cyfrowym Nomadem, a więc osobą pracującą zdalnie, a jednocześnie podróżującą. Potrzebujesz do tego lekkiego sprzętu.

Tu znowu MacBook świetnie sprawdza się jako komputer do programowania. Waży on maksymalnie 2.2 kg, a najlżejsze modele nie przekraczają 1,6 kg. Pod względem mobilności docenisz także długotrwałą baterię. Po odłączeniu od zasilacza MacBook jest w stanie bez problemu pracować wiele godzin. Dzięki temu możesz bez obaw pracować z naprawdę dowolnego miejsca, wliczając w to plażę.

Bezpieczeństwo z urządzeniami Apple

W swojej pracy jako programista musisz liczyć się z ryzykiem. Nieuczciwa konkurencja czy po prostu złośliwi hakerzy – tak czy siak, Twój sprzęt jest narażony na ataki cyfrowe. MacBook dzięki swojemu systemowi operacyjnemu jest bardzo trudny dla hakerów. Nawet bez antywirusa niełatwo go zainfekować. A co dopiero, jeśli stosownie go zabezpieczysz.

Wygodna klawiatura w Macbook’u

Jako programista głównie piszesz i z pewnością potrzebujesz wygodnej klawiatury. W MacBoo’kach ma ona niski skok – odległość, jaką musi przebyć klawisz, aby spotkać się z dnem klawiatury. A to właśnie kontakt z owym dnem powoduje pojawienie się litery na ekranie.

Apple robi jedne z najlepszych laptopów na rynku – jeśli jesteś programistą i szukasz sprzętu do siebie, zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup MacBook’a.

Sprawdź nasze akcesoria do MacBooków >>>

Related products

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych