W ciągu ostatniej dekady smartfony stały się ważną i nieodzowną częścią życia zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Duża część użytkowników tych urządzeń zdecydowała się na zakup sprzętu firmy Apple, od lat słynącego z niezawodności, szybkiego na tle konkurencji działania oraz dużej dostępności akcesoriów mających na celu większe spersonalizowanie i ochronę telefonu.

Najlepsza ochrona ekranu telefonu – co wybrać?

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele produktów, których zadaniem jest ochrona ekranu telefonu. Do najczęściej wybieranych rozwiązań tego typu możemy zaliczyć szkła hartowane oraz folie ochronne.

Folie wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, które charakteryzują się różną grubością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Nie zapewniają jednak znaczącej ochrony ekranu w przypadku mocniejszego kontaktu z podłożem.

Szkła hartowane okazują się lepszym wyborem do ochrony Twojego wyświetlacza. Są bardziej wytrzymałe od folii ochronnych oraz zapewniają lepszą ochronę przed ewentualnymi pęknięciami lub zarysowaniami ekranu. Do uszeregowania twardości szkieł służy dziesięciostopniowa skala Mosha, w której ocena 10 oznacza najtwardszy rodzaj szkła, natomiast 1 najmniej twardy.

Na rynku najczęściej spotykamy produkty ocenione od 1 do 6, które są w zupełności wystarczające do ochrony urządzenia. Problemem po zakupie szkła może okazać się pogorszona czułość dotyku. Ten problem da się jednak wyeliminować wybierając szkło lepszej jakości.

Kolejną niedogodnością może okazać się cena sięgająca w niektórych przypadkach ponad 200 złotych, jednakże rozważając zakup szkła, trzeba wziąć pod uwagę, że ma ono za zadanie chronić wyświetlacz Twojego telefonu, którego wymiana przy ewentualnym uszkodzeniu byłaby kilkukrotnie droższa niż zakup tego rodzaju ochrony. 

Dostępność i zalety szkieł hartowanych do urządzeń Apple iPhone

W ofercie sprzedaży dostępnych jest wiele różnych szkieł hartowanych, jednakże największy wybór obecnie występuje wśród akcesoriów do modeli iPhone 11, iPhone 12 i iPhone 13. Są to znane i sprawdzone urządzenia z ugruntowaną pozycją na rynku, do których producenci nie boją się projektować i wypuszczać nowych modeli swoich produktów. Bez trudu zakupisz więc:

  • szkło hartowane iPhone 11
  • szkło hartowane iPhone 12
  • szkło hartowane iPhone 13

Flagowe telefony Apple mają również najwyższej jakości wyświetlacze, których wymiana lub naprawa przy ewentualnym uszkodzeniu może okazać się bardzo kosztowna. W związku z tym warto rozważyć zakup sprawdzonej ochrony ekranu, która w obecnych realiach coraz częściej gości na frontach smartfonów. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania w przypadku uderzenia telefonu w podłoże lub w inny twardy element możesz być spokojny, ponieważ w większości przypadków szybka hartowana pochłania znaczną część energii i chroni Cię przed nieplanowanym dodatkowym wydatkiem i stratą czasu. Pamiętaj również, że szkło hartowane, które uległo uszkodzeniu można łatwo wymienić.

Sprawdź nasze szkła hartowane do iPhonów >>>

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych