MacBook jest świetnym narzędziem pracy zarówno w biurze, jak i do codziennego użytkowania. Laptopy Apple mają niezawodne oprogramowanie i wysoką wydajność, dlatego cieszą się bardzo dużą popularnością. Do tego mają stylowy wygląd, a także niewielkie rozmiary i wagę. W tym artykule przedstawimy Ci najbardziej przydatne akcesoria do MacBooka, w które powinieneś się zaopatrzyć.         

Jakie akcesoria i gadżety do MacBook'a wybrać?

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdego MacBook'a powinno być etui i szkło hartowane. Oczywiście laptop nie jest tak narażony na uszkodzenia, jak smartfon, ale mimo wszystko warto się w ten sposób zabezpieczyć. Sprzęty Apple długo trzymają swoją cenę. Nie jest tajemnicą, że nawet po kilku latach użytkowania opłaca się odsprzedać dobrze zachowany MacBook. Właśnie dlatego powinieneś kupić szkło i porządne skórzane etui już od pierwszych dni i nie warto z tym zwlekać, ponieważ błyszcząca matryca MacBook'a i aluminiowa obudowa bardzo szybko zbierają wszelkie odciski.                     

Godne polecenia gadżety do MacBook'a to także zaślepki na kamerę, które pozwolą zachować pełną prywatność podczas pracy na laptopie. Zaślepka to niewielka naklejka, która posiada przesuwaną osłonkę i pozwala zasłonić kamerę, zawsze, kiedy tego potrzebujesz. Nie ma znaczenia, czy kamera laptop jest wciąż włączona, czy też już nie. W pakiecie kilku sztuk można zakupić takie niedrogie akcesorium. Dzięki temu możesz również zminimalizować ryzyko ataków hakerskich na swój komputer. Najlepiej wybrać jak najcieńszą zaślepkę, która pozwoli na swobodne zamykanie urządzenia.        

Wybór najbardziej przydatnych gadżetów do MacBook'a

Zakup MacBook'a zamiast komputera stacjonarnego to dobry wybór zarówno pod względem praktyczności, jak i swobody przemieszczania się z urządzeniem. Niestety użytkowanie takiego urządzenia ma również swoje minusy, takie jak brak możliwości zachowania zdrowej pozycji kręgosłupa podczas pracy. Kiedy ekran jest nisko umieszczony i znajduje się bezpośrednio nad biurkiem, to trzeba pochylać głowę.           

W przypadku wielogodzinnej pracy jest to mało komfortowe i skutkuje bólem głowy i pleców. Na szczęście istnieje gadżet, który może utrzymać zdrową pozycję kręgosłupa i podnieść komfort pracy. Jest to podstawka do MacBook'a, która zdecydowanie ułatwia korzystanie z urządzenia. Niektóre podstawki wymagają podłączenia zewnętrznej klawiatury oraz myszki, ale nie powinien to być raczej duży problem.

Na sam koniec wypada jeszcze wspomnieć o powerbanku, który może się okazać bardzo przydatny w czasie podróży lub przemieszczania się z laptopem na uczelnię lub do pracy. MacBook ma raczej wytrzymałą baterię, ale czasami niezbędne okazuje się podłączenie do źródła zasilania. Nie wszędzie znajdują się gniazdka elektryczne, dlatego powerbank sprawdzi się doskonale. Wystarczy podłączyć powerbanka i chwilę poczekać aż bateria MacBook'a w pełni się naładuje i będzie można na nowo korzystać z urządzenia.

Related products

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych