Szkło hartowane jest jednym z najważniejszych akcesoriów do telefonu, którego zakup warto rozważyć. Zabezpiecza ono ekran przed uszkodzeniami, zarysowaniami i pęknięciami, co jest szczególnie ważne w przypadku nowoczesnych smartfonów o wrażliwych wyświetlaczach dotykowych. Warto poznać kluczowe cechy, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze dobrego szkła hartowanego do telefonu.

Jak działa szkło hartowane?

Szkło hartowane, znane również jako szkło ochronne lub bezbarwne, jest specjalnie wzmocnionym materiałem, który chroni ekran telefonu. Jest ono produkowane przez proces hartowania, który polega na podgrzewaniu szkła do bardzo wysokiej temperatury, a następnie szybkim schładzaniu go. Dzięki temu procesowi szkło staje się znacznie bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Jedną z głównych zalet szkła hartowanego jest jego twardość. Wartość twardości jest określana w skali Mohsa, gdzie 1 oznacza bardzo miękki materiał (tak jak talk), a 10 oznacza bardzo twardy materiał (tak jak diament). Szklane ekrany smartfonów zwykle mają wartość twardości od 6 do 7, podczas gdy dobrej jakości szkło hartowane może osiągnąć wartość twardości nawet 9H. Oznacza to, że jest ono niemalże nie do zarysowania, nawet w kontakcie z ostrymi przedmiotami.

Rodzaje szkła hartowanego

Istnieje kilka rodzajów szkła hartowanego do telefonu, z którymi można się spotkać na rynku. Jednym z najpopularniejszych rodzajów jest szkło hartowane 2,5D i 3D. Szkło 2,5D ma lekko zaokrąglone krawędzie, które idealnie pasują do kształtu ekranu telefonu. Jest to nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale także zapewnia dodatkową ochronę na krawędziach ekranu. Natomiast szkło hartowane 3D jest jeszcze bardziej zaawansowaną opcją, która w pełni pokrywa cały przód telefonu, również krawędzie. Dzięki temu zapewnia ono kompleksową ochronę przed uszkodzeniami.

Kolejnym rodzajem szkła hartowanego do telefonu jest szkło ochronne hybrydowe. Jest to specjalne połączenie szkła hartowanego i folii ochronnej, które zapewnia silniejszą i bardziej elastyczną ochronę. Działa na zasadzie absorpcji siły uderzenia, dzięki czemu skutecznie chroni ekran telefonu przed pęknięciami.

Główne cechy dobrego szkła hartowanego

Przy wyborze szkła hartowanego do telefonu warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych cech. Pierwsza z nich to odpowiedni poziom twardości. Szkło o wartości twardości 9H będzie zapewniało wytrzymałą ochronę dla ekranu telefonu.

Kolejną ważną cechą jest oleofobowa powłoka. Dzięki niej szkło będzie odporne na odciski palców i okaże się łatwiejsze do czyszczenia. Dodatkowo powłoka oleofobowa może również wpływać na redukcję odblasków, co zwiększa komfort użytkowania telefonu, zwłaszcza w jasnym otoczeniu lub podczas korzystania na zewnątrz.

Ważną cechą szkła hartowanego jest także szybkość montażu. Dobrej jakości szkło powinno być łatwe do naklejenia na ekran telefonu, bez powstawania pęcherzyków powietrza lub trudności w dopasowaniu do kształtu ekranu.

Szkło hartowane na telefon – ranking

Na rynku dostępnych jest wiele różnych marek i modeli szkła hartowanego do telefonu. Jednak nie wszystkie są równe pod względem jakości i funkcjonalności. Dlatego warto zwrócić uwagę na ranking szkła hartowanego na telefony, który przedstawia najpopularniejsze i najlepiej oceniane modele.

Według wielu użytkowników i ekspertów jednym z najlepszych szkieł hartowanych do telefonu jest model 4TECH 9H. Wyróżnia się on doskonałą jakością wykonania, wysoką odpornością na zarysowania oraz łatwością montażu. Dodatkowo to szkło posiada oleofobową powłokę, która redukuje odciski palców i odblaski.

Related products

Comments (0)

No comments at this moment

New comment

You are replying to a comment

Produkt dodany do ulubionych